Tel. 512 138 545

Twój koszyk: masz 0 prod. za 0,00 zł

Zapper Armand tDCS POWER

Zapper Armand tDCS POWER

Ten produkt będzie wysłany w ciągu 3 dni roboczych


Cena: 5 999,00

Nowy model Pro
Wykonany ręcznie w Polsce

Zapper Armand tDCS POWER Neurostymulator to lider w klasie tDCS, łatwy w użytkowaniu, skuteczny, z doskonałą jakością wykonania. Idealny wybór, który posłuży przez dekadyTerapeutyczne i wzmocnione działanie stymulatora mózgu Zapper Armand tDCS POWER polega na zaawansowanej technologii zastosowanej w naszym produkcie. 

Zapper Armand tDCS POWER to nowa, ulepszona i wzmocniona wersja Zappera Armand tDCS. Posiada większą moc działania i wbudowany timer. 


Na czym polega modernizacja Zappera Armand tDCS POWER w stosunku do Zappera Armand tDCS?


 • Zwiększenie maksymalnego prądu stymulującego z 2 mA do 3 mA. 
 • Wyposażenie sterownika w sygnalizator czasowy 20 minutowy, tzw. TIMER. 
 • Oznaczenie na sterowniku w postaci cyfr w kółkach, kolejności ustawiania elementów manipulacyjnych sterownika. 
 • Wyposażenie w wygodniejsze i trwalsze do używania elektrody podające prąd. 
 • Wyposażenie w wygodniejszą opaskę na głowę. 

Nasze Zappery Armand tDCS są wykorzystywane w wielu renomowanych placówkach opiekuńczych i badawczych, w Polsce i za granicą. Zakupione zostały między innymi przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi: Zakład Psychologii Lekarskiej i Klinika Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych. Nasze Zappery tDCS przynoszą spokój i ukojenie, a także realnie pomagają. 


Polaryzacja anodowa - POBUDZENIE


Terapia depresji, niepokoju i obniżonego nastroju, polepszenie motoryki, np. po udarze mózgu, polepszenie procesu uczenia się, polepszenie zapamiętywania, polepszenie uważności, polepszenie zrozumienia, wzmocnione umiejętności w naukach ścisłych, lepsze rozróżnianie dźwięków, terapia autyzmu, zwiększenie koncentracji, terapia chorób zwyrodnieniowych mózgu, np. choroba Parkinsona i choroba Alzheimera, terapia chorób przebiegających z zaburzeniami emocjonalnymi i poznawczymi. 


Polaryzacja anodowa - ustawienie elektrod

 • Elektroda dodatnia – czerwona znajduje się na czole.
 • Elektroda ujemna – czarna znajduje się na części ciemieniowej głowy.


Polaryzacja katodowa - USPOKOJENIE


Terapia bólowa, w tym bólu ostrego; bóle przewlekłe, terapia migrenowa, w tym zmniejszenie napadów bólu, bóle fantomowe, np. po usunięciu kończyny, bóle po zabiegu alloplastyki stawu kolanowego, ból ośrodkowy po udarze, po urazie rdzenia kręgowego, ból trzewny, zespoły bólu wielomiejscowego, redukcja przejadania się, uzależnień, pociągu do alkoholu, narkotyków i hazardu oraz ryzykownych działań, ADHD, padaczka, szumy uszne. 


Polaryzacja katodowa - ustawienie elektrod

 • Elektroda dodatnia – czarna znajduje się na czole.
 • Elektroda ujemna – czerwona znajduje się na części ciemieniowej głowy.


W zestawie produktu: 


 • Zapper Armand tDCS POWER Neurostymulator
 • Elektrody wykonane z przewodzącej prąd gumy i osłony w kolorze żółtym
 • Regulowana opaska na głowę do usadowienia elektrod
 • Wysokiej jakości przewody łączące elektrody z zapperem
 • Drewniane pudełko
 • Ładowarka sieciowa do ładowania zappera
 • Adaptery podróżne do ładowarki sieciowej kompatybilne z różnymi gniazdkami na świecie
 • Drukowana instrukcja
 • Gwarancja 2 lata


Opis stymulacji mózgu tDCS


 
Przezczaszkowa stymulacja mózgu prądem stałym w zakresie kilku miliamperów, jest nową techniką nieinwazyjnego pobudzania mózgu (z języka angielskiego: transcranial direct current stimulation). Technika tDCS znajduje zastosowanie w usprawnianiu i pobudzaniu chorych na różne schorzenia neurologiczne. 

Naukowa literatura medyczna uważa, że kilkunastominutowe zabiegi o intensywności od 1 do 2 mA są całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. 

Badania nad technologią tDCS prowadzone są głównie w zakresie kory ruchowej. Wykazały one, że nieduży prąd o charakterystyce stałej, po dotarciu do kory ruchowej, powoduje zmiany pobudzeniowe. Charakter tych zmian zależy przede wszystkim od polaryzacji elektrod. Określono dwie polaryzacje (czyli biegunowość) elektrod.

Polaryzacja anodowa zwiększa poziom pobudzenia, zaś polaryzacja katodowa zmniejsza poziom pobudzenia kory mózgowej prądem stałym. Efekty terapii tDCS wynikają ze zmian potencjału błon komórek nerwowych. 

Metodę stymulacji tDCS określa się w literaturze naukowej jako: przezczaszkową stymulację prądem stałym, polaryzację mózgu oraz jako neurorehabilitację. 

W klasycznym zapperze prąd podany na elektrody ręczne lub nożne jest prądem zmiennym, jednopołówkowym (połówki dodatnie). Częstotliwość tego prądu może być stała (czyli klasyczny Hulda Clark 30 kHz), lub może mieć charakter zmieniany (jak w naszym produkcie Zapper Armand Hulda Clark model 01). 

Natomiast przy urządzeniu Zapper Armand tDCS POWER , prąd przepływający wyłącznie przez czaszkę, jest prądem stałym, o niewielki zakresie prądowym: 1-2 mA. 
 

Zastosowanie technologii tDCSStymulację prądem stałym tDCS mózgu, uznaje się obecnie za metodę nieinwazyjną, czyli bezpieczną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz dającą znakomite skutki terapeutyczne. 
 

Bezpieczeństwo metody tDCS


Jak dotychczas, nie ma dowodów na szkodliwość stymulacji mózgu opartej na podawaniu prądu według metody tDCS, w zakresie prądu nie większym lub równym niż 4 mA, przez czas nie większy niż 40 minut. Należy jednak zaznaczyć, że podczas podawania bodźca prądowego, u niektórych ludzi może wystąpić nietypowy odbiór tego bodźca, w postaci np. mrowienia, zaczerwienienia skóry, mrowienia, świądu, zawrotów, bólów głowy, objawów niepokoju. 


Zalety urządzenia Zapper Armand tDCS POWER w stosunku do innych urządzeń tego typu na rynku


Zapper Armand tDCS POWER jest urządzeniem analogowym, dzięki temu można PRECYZYJNIE podawać prąd podczas zabiegu, nie powodując dyskomfortu u pacjenta. W innych urządzeniach typu cyfrowego, innych firm, prąd podawany jest skokowo, co może wywoływać nieprzyjemne odczucie w postaci nagłego, silnego bólu, zniechęcające pacjenta do zabiegu. 


Przeciwwskazania


Rozrusznik serca, implanty metalowe w mózgu, ciąża, padaczka, złe samopoczucie po próbach stosowania tDCS, stosowanie metody małym dzieciom, urazy głowy, wstrząśnienie mózgu, otarcia na głowie, zadrapania i rany. 
 
Skutki uboczne : możliwe zaczerwienienia skóry w miejscu przyłożenia elektrod. 

Mocne pieczenie w miejscu przyłożenia elektrod oznacza słaby kontakt elektryczny elektrod ze skórą. Może to być spowodowane niedostatecznym oczyszczeniem skóry, lub słabym nasączeniem gąbki (elektrody) roztworem soli.


Uwagi ogólne


Przy pierwszych sesjach zawsze zaczynamy od prądu 0.5mA, a następnie zwiększamy do 1mA i 1.5mA. Po kilku sesjach kiedy przekonamy się, że nasz organizm dobrze toleruje tDCS, możemy zastosować prąd 2mA. Długość sesji nigdy nie powinna przekroczyć 30 minut; jedna sesja dziennie. Efekty mogą się pojawić już po kilku sesjach, ale mogą być krótkotrwałe. W celu utrwalenia tzw. Efektu Postymulacyjnego, należy zastosować kilkanaście sesji. W przypadku depresji niektóre źródła podają, że zaszła potrzeba zastosowania około 30 sesji. 


Produkt pod nazwą Zapper Armand tDCS POWER jest wykonywany wyłącznie na indywidualne zamówienie, nie jest urządzeniem medycznym, a informacje zawarte w opisie produktu nie stanowią porady medycznej i nie są rekomendacją do stosowania urządzenia w określony sposób. Kupujący może używać urządzenia według swojej najlepszej wiedzy i wyłącznie na własną odpowiedzialność. 

Uwaga! Nie należy używać urządzenia Zapper Armand tDCS POWER przy założonych w organizmie ludzkim rozrusznikach elektronicznych. Zappera używa się wyłącznie na własną odpowiedzialność. W razie wątpliwości co do używania zappera, należy skonsultować z lekarzem odpowiedniej specjalizacji. Urządzenie Zapper Armand tDCS POWER w rozumieniu Ustawy z Dnia 20 Maja 2010 r. o Wyrobach Medycznych (DZ.U.NR.107 Poz. 679 A) z późniejszymi zmianami nie jest urządzeniem medycznym. Urządzenie spełnia rolę wspomagającą i może być używane na własną odpowiedzialność obsługującego, a Producent i Dystrybutorzy nie ponoszą odpowiedzialności za efekty testów i terapii. Stosowanie urządzenia nie zastępuje badania lekarskiego. W przypadku problemów ze zdrowiem zawsze kontaktuj się ze swoim lekarzem. 

 

U nas zapłacisz przez:

PayU i PayPal

Porównywarka

Wybierz produkty do porównania

Oprogramowanie KQS.store

© Armand. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.