Tel. 512 138 545

Twój koszyk: masz 0 prod. za 0,00 zł

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2

Ten produkt będzie wysłany w ciągu 3 dni roboczych


Cena: 3 499,00

Wykonany ręcznie w Polsce

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 przeznaczony jest do poszukiwań wszelkiego rodzaju: zasuw, studzienek i instalacji technicznych znajdujących się w gruncie. Posiada wbudowane zasilanie, a w jego zestawie znajduje się ładowarka i słuchawki. Bestseller i flagowy wykrywacz metali firmy Armand.

Nowość w modelu Armand Wod-Kan 2 to wbudowane zasilanie akumulatorowe ładowane zewnętrzną ładowarką sieciową. 

Główni odbiorcy: firmy wodociągowe, wodno-kanalizacyjne i drogowe. Jest to uznany i wytrzymały wykrywacz metali, często zamawiany przez firmy z branży wod-kan oraz urzędy gmin. 
 
Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 jest bardzo łatwy w użytkowaniu, mogą go używać ekipy bez przeszkolenia w tym zakresie. Działa na zasadzie "włącz i szukaj". Sygnały dźwiękowe wykrywacza są długie, głośne i głębokie, dzięki temu bardzo łatwo zlokalizować położenie szukanego przedmiotu. 

Oferujemy 2 letnią gwarancję na wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2, a po tym okresie profesjonalny serwis pogwarancyjny realizowany przez naszą firmę Armand. 

Istnieje możliwość zakupu wykrywacza metali Armand Wod-Kan 2 z odroczonym terminem płatności 14 dni. Podana cena jest ceną brutto. 

Nasza firma Armand jest producentem wykrywacza metali Armand Wod-Kan 2. 
Wykrywacz Armand Wod-Kan 2 jest prosty w obsłudze, dzięki czemu mogą go obsługiwać ekipy remontowe bez specjalnego szkolenia technicznego. Armand Wod-Kan 2 polecany jest również dla operatorów koparek, którzy nie chcą uszkodzić podczas pracy kabli telefonicznych i energetycznych. 

Wykrywacz posiada przełącznik eliminatora, dzięki któremu unika się wykrywania drobnych przedmiotów żelaznych, np.: stopionych śrub, drutów i gwoździ w szutrze. Eliminator w wykrywaczu Armand Wod-Kan 2 nie odrzuca dużych przedmiotów żelaznych, jak i takich, które mają w sobie metal kolorowy, np. złoto, gdyż takie znaleziska potencjalnie mogą być warte zainteresowania. 


Dane techniczne wykrywacza metali: 


 • Wykrywa wszystkie metale.
 • Zasilanie: wbudowane akumulatorki. Charakteryzuje się niskim poborem prądu.
 • Średnica sondy: 28 cm. Sonda wykrywacza jest całkowicie wodoszczelna i można ją zanurzać w wodzie.
 • Przycisk zerowania, po naciśnięciu którego wykrywacz automatycznie dopasowuje się do gruntu, wyrównując przy tym poziom sygnału.
 • Eliminator włączany przełącznikiem. Po włączeniu eliminatora wykrywacz nie sygnalizuje niewielkich i niepotrzebnych przedmiotów żelaznych. Dzięki temu unika się wykrywania np.: kapsli, gwoździ, drutów i drobnych odłamków.
 • Dwa tryby pracy: statyczną i dynamiczną. W trybie pracy statycznej wykrywa w czasie bezruchu i w czasie poruszania sondą, natomiast w trybie pracy dynamicznej wykrywa tylko w czasie poruszania sondą. Na pracy dynamicznej wykrywacz automatycznie dopasowuje się do poziomu gruntu.
 • Przy wykryciu metalu dźwięk narasta i jest słyszalny w głośniku. Dźwięk jest czysty i pewny.
 • Po włączeniu słuchawek głośnik zostaje automatycznie wyciszony. Gniazdo słuchawkowe jest kompatybilne z dowolnym typem słuchawek z wtykiem mini jack stereo. Używanie słuchawek zapewnia oszczędność baterii oraz dokładniejszy odbiór sygnałów.
 • Przy włączeniu zasilania większa dioda świeci, natomiast przy rozładowywaniu się baterii mniejsza dioda pulsuje.
 • Posiada mocną i ergonomiczną obudowę (z łatwym dostępem) zawierającą elektronikę i baterie.
 • Składanie i rozkładanie wykrywacza trwa moment, a rozłożony na części mieści się np. w niewielkiej torbie lub plecaku.
 • Rurka aluminiowa pokryta jest lakierem piecowym gwarantującym trwałość i estetykę.
 • W naszych wykrywaczach metali zastosowaliśmy nowoczesny typ rurki nośnej z regulowanym podłokietnikiem i czarną pianką, a także przyciskowymi zatrzaskami rurek oraz sztywną rurkę z tworzywa, łączącą sondę z rurką aluminiową. Takie rozwiązanie to ergonomia i komfort w obsłudze. 
 • Słuchawki mogą różnić się wyglądem od słuchawek zamieszczonych na fotografii z powodu braku powtarzalności towaru u naszych dostawców.W zestawie wykrywacza metali: 


 • wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2
 • ładowarka sieciowa
 • słuchawki
 • instrukcja w języku polskim
 • 24 miesięczna gwarancjaSpecyfikacja wykrywacza metali: 


 • typ wykrywacza: VLF, analogowy
 • częstotliwość: 7,8 kHz
 • tryby pracy: statyczna (z dyskryminacją lub bez) i dynamiczna (z dyskryminacją lub bez)
 • waga: 1,2 kg
 • średnica cewki: 28,5 cm
 • zasilanie: wbudowane akumulatory
 • czas pracy: kilkanaście godzin (zależy od czasu przez jaki wydawany jest dźwięk, jego głośności oraz tego czy użyto słuchawki)
 • czas ładowania: około 8 godzin


Technika prowadzenia prac poszukiwawczych przy użyciu wykrywacza metali Armand Wod-Kan 2Przedstawiony opis zasięgów wykrywacza metali należy interpretować w ten sposób, że im sonda wykrywacza "widzi" coraz większą POWIERZCHNIĘ [a nie masę] przedmiotu metalowego, tym zasięg wykrywacza jest coraz większy. Należy porównać powierzchnię przedmiotu metalowego, którego sami poszukujemy, do powierzchni, jaka jest przedstawiona w poniższym opisie. 

Przy poszukiwaniu przedmiotów metalowych z zakresu instalacji wodno kanalizacyjnej, które są typu punktowego - zawory i zasuwy, podane zasięgi są jak najbardziej odpowiednie. 

Trochę inaczej przedstawia się sprawa z wykrywalnością przedmiotów metalowych wydłużonych, czyli typu liniowego np rur metalowych. Wtedy sonda wykrywacza "widzi" wycinek danej rury, która znajduje się pod nią, a nie całą długość rury. Przy metalowych ciągach liniowych należy, więc odnieść się do zasięgów w sposób wycinkowy.

Przy lokalizacji rur i linii energetycznych, telefonicznych i gazowych, kiedy jesteśmy pewni z dokumentacji, że dana linia znajduje się w zasięgu naszych prac ziemnych, można w sposób ręczny bądź mechaniczny wybierać ziemię POPRZECZNIE, w stosunku do oczekiwanej linii podziemnej. 

Wybór ziemi polecamy wykonywać np. co 20-30 cm i za każdym razem sprawdzać, czy w zasięgu sondy nie wykryto sygnału od linii metalowej. 

Do prac lokalizacyjnych polecamy używać słuchawki, które oddzielają sygnał płynący z wykrywacza od hałasu otoczenia np ruch uliczny, wiatr, warkot pracy maszyn ziemnych. 

Do lokalizacji wykrywaczem metali polecamy wybrać, spośród grupy, pracownika analitycznego, spokojnego i odpowiedzialnego, który jest w stanie zrozumieć treść instrukcji, przeanalizować sygnał z wykrywacza i właściwie dbać o powierzony mu sprzęt.

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 jest od wielu lat kupowany przez firmy specjalistyczne do prac budowlanych i konserwacyjnych instalacji podziemnych. Corocznie, zwiększone zapotrzebowanie na wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2, odczuwamy przed sezonem zimowym, z uwagi na wykorzystywanie wykrywacza do lokalizacji zasypanych śniegiem zasuw i zaworów instalacji wodno - kanalizacyjnej. 

Oprogramowanie KQS.store

© Armand. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.