Tel. 512 138 545

Twój koszyk: masz 0 prod. za 0,00 zł

Elektrody do Zappera Armand, symbol 02

Elektrody do Zappera Armand, symbol 02

Ten produkt jest dostępny

Cena: 249,00

Wyprodukowane w Polsce

Elektrody do Zappera Armand


ELEKTRODY MIEDZIANE ZAPPER ARMAND


Tradycja naszej firmy rodzinnej sięga jej założenia w 1985 r. Przez wiele lat zajmowaliśmy się produkcją wykrywaczy metali. Obecnie nasze wysiłki kierują się w stronę elektroniki medycznej. Produkujemy urządzenie Zapper Armand, będące zmodernizowanym wynikiem badań dr Huldy Clarc. Nieodzownym elementem tego urządzenia są elektrody, dostarczające prąd zmienny do organizmu ludzkiego. Elektrody te są wykonywane ręcznie, tradycyjnymi metodami. 


PRODUKCJA TECHNIKAMI TRADYCYJNYMI

LUTOWANIE BEZOŁOWIOWE 

Produkcja elektrod składa się z kilku etapów: cięcie rurki miedzianej, wiercenie otworu w korku miedzianym, założeniu gniazda bananowego fi 4 mm do korka, zlutowanie rurki z jednym korkiem pełnym i z jednym korkiem z gniazdem bananowym. Lutowanie odbywa się na bazie spoiwa bezołowiowego, zgodnie z dyrektywą unijną ROHS [Dyrektywa w sprawie ograniczenia niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym]. Potem następuje najtrudniejszy etap produkcyjny, wypolerowanie elektrod pastą polerską. Elektrody po pewnym czasie ciemnieją, jest to zjawisko naturalne. Ciemnienie jest wywoływane kontaktem z powietrzem lub skórą człowieka. Elektrody można ręcznie w domowych warunkach, wypolerować czystą ściereczką bawełnianą z użyciem np. pasty do zębów lub pasty polerskiej do metalu. 

TRADYCJA UŻYWANIA MIEDZI

Najważniejszym elementem elektrod jest jej skład – czysta miedź. Czysta miedź znana jest od wieków, stosowana była już w starożytności w Egipcie i Grecji. W archeologii stosuje się pojęcie epoki chalkolitu, inaczej zwanej eneolitem, czyli epoki miedzi, trwającej przez około 2400 lat przed narodzeniem Chrystusa. W Egipcie chalkolit trwał w latach między 5500-3100 przed narodzeniem Chrystusa. 

ASEPTYCZNOŚĆ MIEDZI

Społeczności starożytne doceniły łatwość jej pozyskania, obrabiania, piękny wygląd oraz co najważniejsze, że są antybakteryjne! To ze stopu miedzi z cyną, czyli z brązu, wykonywano w starożytności nawet narzędzia chirurgiczne.

MIEDŹ DOSKONALE PRZEWODZI PRĄD

Inną, niezwykle ważną cechą miedzi jest jej bardzo dobra przewodność prądu. To z przewodów miedzianych wykonuje się połączenia w urządzeniach elektronicznych, to przy pomocy kabli miedzianych transportuje się energię elektryczną i przesyłanie danych cyfrowych na duże odległości. 

Podsumowując, miedź, jako materiał na elektrody do zappera jest antybakteryjna, ze świetnym przewodnictwem prądu. 

MIEDŹ NIE POWODUJE UCZULEŃ

Miedziane elektrody naszej produkcji nie powodują uczuleń. Tanie elektrody ze stali nierdzewnej z tzw. inoxu, produkowane przez inne firmy, zawierają metal, nikiel i chrom, które powodują u większości osób silne uczulenia. Nikiel i chrom pod wpływem kwaśnego potu uwalnia się z elektrod ze stali nierdzewnej, powodując uczulenia. 


Wyślij zapytanie

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator


Dodaj opinię o produkcie

Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator


Opinie o produkcieNewsletter

Publikacje

Zobacz co napisaliśmy oraz co napisali o nas

Vademecum odkrywcy

Wszystko co każdy odkrywca powinien wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań


Oprogramowanie KQS.store

© Armand Metal Detectors. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.