Tel. 512 138 545

Twój koszyk: masz 0 prod. za 0,00 zł

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 + ładowarka, słuchawki

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 + ładowarka, słuchawki

Ten produkt będzie wysłany w ciągu 5 dni roboczych

Cena: 1 499,00

Dobierz akcesoria

Proponowane dodatkowe akcesoria

Pokrowiec na wykrywacz metali
Pokrowiec na wykrywacz metali

Ręcznie szyty w Polsce pokrowiec na wykrywacz metali wykonany z mocnego materiału, z dużą dbałością o szczegóły i przemyślanej konstrukcji.

199,00 zł

Słuchawki do wykrywacza metali
Słuchawki do wykrywacza metali

Słuchawki do wykrywacza metali posiadają wygodną wyściółkę na uszy, materiałowy kabel oraz pracują w standardzie mini-jack i duży-jack. Sprawdzony przez nas model słuchawek, komfortowy w użytkowaniu, lekki i solidny, idealny do poszukiwań.

149,00 zł

Wyprodukowany w Polsce

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2Wykrywacz metali przeznaczony do poszukiwań zasuw, studzienek i instalacji technicznych znajdujących się w gruncie. Posiada wbudowane akumulatorki. W zestawie znajdują się słuchawki. 


Nowość w modelu Armand Wod-Kan 2, wbudowane zasilanie akumulatorowe ładowane zewnętrzną ładowarką sieciową. 


Główni odbiorcy: firmy wodociągowe, wodno-kanalizacyjne i drogowe. Jest to uznany i wytrzymały wykrywacz metali, często zamawiany przez firmy z branży wod-kan oraz urzędy gmin.Wykrywacz jest prosty w obsłudze, dzięki czemu mogą go obsługiwać ekipy remontowe bez specjalnego szkolenia technicznego. Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 polecany jest również dla operatorów koparek, którzy nie chcą uszkodzić podczas pracy kabli telefonicznych i energetycznych. Posiada przełącznik eliminatora, dzięki któremu unika się wykrywania drobnych przedmiotów żelaznych, np.: stopionych śrub, drutów i gwoździ w szutrze. Eliminator w Armandzie Wod-Kanie 2 nie odrzuca dużych przedmiotów żelaznych, jak i takich, które mają w sobie metal kolorowy, np. złoto, gdyż takie znaleziska mogą być warte zainteresowania.


Dane techniczne wykrywacza metali: 

 • Wykrywa wszystkie metale.
 • Zasilanie: wbudowane akumulatorki. Charakteryzuje się niskim poborem prądu.
 • Średnica sondy: 28 cm. Sonda wykrywacza jest całkowicie wodoszczelna i można ją zanurzać w wodzie.
 • Przycisk zerowania, po naciśnięciu którego wykrywacz automatycznie dopasowuje się do gruntu, wyrównując przy tym poziom sygnału.
 • Eliminator włączany przełącznikiem. Po włączeniu eliminatora wykrywacz nie sygnalizuje niewielkich i niepotrzebnych przedmiotów żelaznych. Dzięki temu unika się wykrywania np.: kapsli, gwoździ, drutów i drobnych odłamków.
 • Dwa tryby pracy: statyczną i dynamiczną. W trybie pracy statycznej wykrywa w czasie bezruchu i w czasie poruszania sondą, natomiast w trybie pracy dynamicznej wykrywa tylko w czasie poruszania sondą. Na pracy dynamicznej wykrywacz automatycznie dopasowuje się do poziomu gruntu.
 • Przy wykryciu metalu dźwięk narasta i jest słyszalny w głośniku. Dźwięk jest czysty i pewny.
 • Po włączeniu słuchawek głośnik zostaje automatycznie wyciszony. Gniazdo słuchawkowe jest kompatybilne z dowolnym typem słuchawek z wtykiem mini jack stereo. Używanie słuchawek zapewnia oszczędność baterii oraz dokładniejszy odbiór sygnałów.
 • Przy włączeniu zasilania większa dioda świeci, natomiast przy rozładowywaniu się baterii mniejsza dioda pulsuje.
 • Posiada mocną i ergonomiczną obudowę (z łatwym dostępem) zawierającą elektronikę i baterie.
 • Składanie i rozkładanie wykrywacza trwa moment, a rozłożony na części mieści się np. w niewielkiej torbie lub plecaku.
 • Rurka aluminiowa pokryta jest lakierem piecowym gwarantującym trwałość i estetykę.
 • W naszych wykrywaczach metali zastosowaliśmy nowoczesny typ rurki nośnej z regulowanym podłokietnikiem i czarną pianką, a także przyciskowymi zatrzaskami rurek oraz sztywną rurkę z tworzywa, łączącą sondę z rurką aluminiową. Takie rozwiązanie to ergonomia i komfort w obsłudze. 
 • Słuchawki mogą różnić się wyglądem od słuchawek zamieszczonych na fotografii z powodu braku powtarzalności towaru u naszych dostawców.


W zestawie wykrywacza metali: 

 • wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2
 • ładowarka sieciowa
 • słuchawki
 • instrukcja w języku polskim
 • 24 miesięczna gwarancja


Specyfikacja wykrywacza metali: 

 • typ wykrywacza: VLF, analogowy
 • częstotliwość: 7,8 kHz
 • tryby pracy: statyczna (z dyskryminacją lub bez) i dynamiczna (z dyskryminacją lub bez)
 • waga: 1,2 kg
 • średnica cewki: 28,5 cm
 • zasilanie: wbudowane akumulatory
 • czas pracy: kilkanaście godzin (zależy od czasu przez jaki wydawany jest dźwięk, jego głośności oraz tego czy użyto słuchawki)
 • czas ładowania: około 8 godzin

Technika prowadzenia prac poszukiwawczych przy użyciu wykrywacza metali Armand Wod-Kan 2


Przedstawiony opis zasięgów wykrywacza metali należy interpretować w ten sposób, że im sonda wykrywacza "widzi" coraz większą POWIERZCHNIĘ [a nie masę] przedmiotu metalowego, tym zasięg wykrywacza jest coraz większy. Należy porównać powierzchnię przedmiotu metalowego, którego sami poszukujemy, do powierzchni, jaka jest przedstawiona w poniższym opisie. 

Przy poszukiwaniu przedmiotów metalowych z zakresu instalacji wodno kanalizacyjnej, które są typu punktowego - zawory i zasuwy, podane zasięgi są jak najbardziej odpowiednie. 

Trochę inaczej przedstawia się sprawa z wykrywalnością przedmiotów metalowych wydłużonych, czyli typu liniowego np rur metalowych. Wtedy sonda wykrywacza "widzi" wycinek danej rury, która znajduje się pod nią, a nie całą długość rury. Przy metalowych ciągach liniowych należy, więc odnieść się do zasięgów w sposób wycinkowy.

Przy lokalizacji rur i linii energetycznych, telefonicznych i gazowych, kiedy jesteśmy pewni z dokumentacji, że dana linia znajduje się w zasięgu naszych prac ziemnych, można w sposób ręczny bądź mechaniczny wybierać ziemię POPRZECZNIE, w stosunku do oczekiwanej linii podziemnej. 

Wybór ziemi polecamy wykonywać np. co 20-30 cm i za każdym razem sprawdzać, czy w zasięgu sondy nie wykryto sygnału od linii metalowej. 

Do prac lokalizacyjnych polecamy używać słuchawki, które oddzielają sygnał płynący z wykrywacza od hałasu otoczenia np ruch uliczny, wiatr, warkot pracy maszyn ziemnych. 

Do lokalizacji wykrywaczem metali polecamy wybrać, spośród grupy, pracownika analitycznego, spokojnego i odpowiedzialnego, który jest w stanie zrozumieć treść instrukcji, przeanalizować sygnał z wykrywacza i właściwie dbać o powierzony mu sprzęt.

Wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2 jest od wielu lat kupowany przez firmy specjalistyczne do prac budowlanych i konserwacyjnych instalacji podziemnych. Corocznie, zwiększone zapotrzebowanie na wykrywacz metali Armand Wod-Kan 2, odczuwamy przed sezonem zimowym, z uwagi na wykorzystywanie wykrywacza do lokalizacji zasypanych śniegiem zasuw i zaworów instalacji wodno - kanalizacyjnej. 

Wyślij zapytanie

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator


Dodaj opinię o produkcie

Dodaj Komentarz
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator


Opinie o produkcieNewsletter

Publikacje

Zobacz co napisaliśmy oraz co napisali o nas

Vademecum odkrywcy

Wszystko co każdy odkrywca powinien wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań


Oprogramowanie KQS.store

© Armand. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.